Zespół

Początki grupy SoulFire sięgają końca roku 2005, kiedy to redakcja nieistniejącego już serwisu World of Gothic PL postanowiła zająć się spolszczeniami niemieckich i rosyjskich modyfikacji do gier Gothic. Narzędzia do edycji drugiej części ukazały się już w sierpniu 2003 roku, jednak z powodu ponad półtorarocznego opóźnienia dodatku 'Noc Kruka' w Polsce (i braku dostępu do polskich skryptów gry) fani byli zmuszeni jeszcze poczekać.

Na przełomie roku 2005/6 wychodzić zaczęło coraz więcej projektów zagranicznych (na polskiej scenie modowanie dopiero raczkowało) - zespół uznał więc, że jest to doskonały sposób na popularyzację modów i dodatkową rozrywkę dla fanów gry. Pierwszym wydanym przez nas spolszczeniem (3 czerwca 2006 roku) była modyfikacja VisiGothic. Łącznie w latach 2006-9 przetłumaczyliśmy dziewięć modyfikacji do obu części gry.

Autorski projekt „Dzieje Khorinis” powstaje w obecnej formie od końca 2015 roku. Pierwsza jego koncepcja narodziła się już jednak w roku 2008. Obecnie nasz zespół gromadzi specjalistów i profesjonalistów wszystkich dziedzin – studentów oraz zawodowych grafików 3D i 2D, designerów, grafików koncepcyjnych, realizatorów dźwięku, kompozytorów, pisarzy czy programistów. Wszystkich łączy poważne podejście do wykonywanych w grupie obowiązków, oraz przede wszystkim – wiara w projekt i miłość do gry Gothic.

Dzięki doskonałej organizacji pracy oraz wyżej wspomnianemu podejściu możemy pochwalić się najwyższym poziomem jakości pracy w historii modyfikacji. Nie tylko wśród fanowskich projektów do gier Gothic, ale również samej gry. Rozmach naszego dodatku ma na celu uhonorowanie wspaniałej fabuły gry i klimatu dwóch jej pierwszych odsłon, oraz wypuszczenie produktu stojącego na poziomie pełnoprawnej części cyklu.

Rekrutacja i kontakt

Pomimo zaawansowanego etapu prac nad projektem cały czas jesteśmy otwarci na nowe osoby – zwłaszcza grafików 3D, 2D, scenarzystów, programistów, profesjonalnych aktorów, oraz leveldesignerów pracujących w programie ‘Spacer’.

Jeśli posiadasz wiedzę i doświadczenie w jednej z tych dziedzin, oraz masz ochotę wziąć udział w naszym projekcie gorąco zachęcamy do wysyłania zgłoszenia.

Zainteresowanych zarówno pracą, jak i skontaktowaniem się z nami prosimy o wysyłanie wiadomości pod adres: dziejekhorinis.kontakt@gmail.com

UWAGA – przy mailach rekrutacyjnych prosimy o DOŁĄCZANIE SWOICH PRZYKŁADOWYCH PRAC, tak abyśmy mogli ocenić Wasze umiejętności.